Evlerimizi paylaştığımız kedi ve köpek dostlarımızın oynamaktan keyif aldıkları oyunları ve oynarken bizi de gülümseten hallerini izlemek paha biçilemez. Bu nedenle pet marketler çeşitli oyuncaklarla dolup taşıyor. Ancak uzaktan kumandalı fareler, yuvarlanan küçük toplar dışında kendi tercihleri olan oyun ve oyuncakları çok daha etkileyici. İşte kedi ve köpeklerin eğlenceli buldukları eşyalar…

Frizbi peşinde koşmak                                      

Bir köpeğin en sevdiği oyunlardan biri açık alanda uzağa atılan bir frizbinin peşinden koşup onu sahibine geri getirmek. Bu nedenle evinizde mutlaka frizbi bulundurun.

İçine mama konabilen Kong

Kong içine mama konabilen kauçuktan bir oyuncak. Yere düşünce gürültü çıkarmıyor ve köpeği huzursuz etmiyor. Ağıza alınıp yere atıldığında zıplayıp uzaklaşıyor ve peşinden koşturuyor.

Suyla oynamak ve yüzmek

Sıcak yaz günlerinde suyla oynamak köpeklerin en sevdikleri oyundur. Hele de havuzda ya da denizde yüzmek, dalmak onları mutlu eder. Tatilde mutylaka bu oyunları denemelisiniz.

Saklambaç oynamak

Köpeğinizin göremeyeceği bir kapı arkasına geçip adıyla seslenin. Sizi bulup yanınıza geldiğinde heyecanlı davranın. Bu oyunu istediğiniz kadar sürdürebilirsiniz. Vazgeçmeden oynayacaktır.